Jdi na obsah Jdi na menu
 


NÁRODNÍ LISTY POLEDNÍK 25.5.2015 V Č.30

26. 5. 2015

 

 

 

  1.  

NÁRODNÍ LISTY 

VEŘEJNÁ PROPAGACE NACISMU, FAŠISMU A JÍM PODOBNÝCH IDEOLOGIÍ ( VIZ UKRAJINSKÁ JUNTA) , JE TRESTNÁ ZE ZÁNONA SB.40 / 2009 / 2010 PLATNOST S TÍM, ŽE TRESTNÍ SAZBA JE OD 2 AŽ 6 LET ODNĚTÍ SVOBODY !!!!!!

www.narodnilisty.estranky.cz, narodnimyslenka.estranky.cz, nds.estranky.cz, ceskoslovensky-zemsky-snem.cz, Almanach-Lumir.estranky.cz, narodnilistydnes.blog.cz

ročník 154 vydání 30

NÁZORY, ČLÁNKY, KOMENTÁŘE : PONDĚLNÍ POLEDNÍK

Vzhledem k tomu, že jsme jako hlavní redakce měli pravdu o krachu EU a USA v jedníní s „šesti“ postsovětskými republikami ( zobe jen Ukrajina , Pobaltí a žel Gruzie ) , Azerbajdžán, Bělorusko, Moldávie, Kazachstán a Arménie si daly „dlouhý nos“ slibům vyděračů ze Světové banky , neboť příklad Řecka je očividný . Španělsko, vlajková loď EU je před bankrotem a další země jsou prozíravé ( Maďarsko a dokonce už i Slovensko ) a další členové EU.

POLSKO : Eurokolaborant Bronislav Komorowski (OP) utrpěl ve druhém kole porážku od kandidáta Práva a Spravedlnosti Andrzeje Dudy, který se stává prezidentem Polska . Další trhlina v EU !

Prezidente Zemane, odkloňte se od EU než bude pozdě a ČR ujede vlak !!!!! 


 

Rusko - Amerika: Průlom v Soči? Válka se odkládá? Putin zvládl sankce i ropu. Obamovi teče do bot. Po Hedvábné stezce kolem umírajícího Západu. Zase jsme na špatné straně barikády. Záhada? Osud? Žal

22. 5. 2015
Diskuse
Tisk článku
Poslat e-mailem
PETR HÁJEK komentuje hluboké šokované mlčení českých "válečníků" - médií i politiků - kolem přelomového jednání, které signalizuje, že Američané jsou v koncích, což ale vůbec neznamená, že nebudou o to více kopat kolem sebe


 

 


 

 

Slyšíte také to ticho? Ještě před pár dny, nejvíce kolem 70. výročí Hitlerova konce, rachotila ze všech stran kanonáda slov typu Putin, Zločinci, Agrese atakdále atakdále. Skoro jako za bolševika v dobách karibské krize. Jen místo Ameriky má tatáž tupá válečnická propaganda na mušce Rusko. A najednou – skoro nic. Nanejvýš pár směšných výkřiků bruselského politbyra na téma Jak čelit ruské propagandě. Jen další přiznání, že veřejnost už je na antiruské žvanění stále víc alergická. Zpoza oceánu - a to je to nejpodstatnější - však zavládlo téměř hrobové ticho.

Také to slyšíte? Řekněme o osmdesát procent ubrali z plynu. Dost, aby to stálo za zamyšlení. Kdyby mělo dojít k delšímu výpadku protiruského šílení, mělo by to pro válkychtivé "elity" na Západě strašlivé následky – o těch českých raději ani nemluvě - protože by rázem ztratily důvod své existence (a toky peněz). Co se to stalo?

Konec knížat a hus v Čechách?

Česká televize, rozhlas i slovenské (Babiš) a americké (Bakala) noviny a časopisy bubnovaly ještě před týdnem ze všech tlampačů do boje proti „ruské rozpínavosti“, která se prý tentokrát nezastaví ani v Chebu (K. Schwarzenberg, TOP 09). „Knížecí“ politické křupanství překonávaly snad jen hysterické etudy, které na totéž téma prakticky denně předváděla jeho brzy možná již i stranická kolegyně Mirka Němcová (Denní husa, ODS).

Mimochodem: Není náhodou, že obě hlavní „rusobijské“ strany míří ke spojení (po něm se prý budou jmenovat HFNS 00 ( Havel forever – Na stráž 00). Asi aby to více žbluňklo, až půjdou v bratrském objetí definitivně ke dnu. A to se stane, pokud by na dobu delší než krátkou „vypadlo“ téma válečných příprav k dalšímu Drang nach Osten (po česku pouze svalnatým pořváváním samozřejmě). Zachrání se jen nesmrtelný Miroslav Kalousek, který by v Babišově impériu převzal řízení poslaneckého klubu, podle známého Mečiarova stupňování politické nenávisti: Soupeř – Nepřítel – Koaliční partner.

Jenomže to hovoříme o důsledcích, aniž známe příčinu náhlého ztišení  mediálních hrdinů příští války. Sám důvod už tak fraškovitě nepůsobí. Spíše záhadně. Nikoli náhodou se udál v Soči, protože představuje cosi jako šokující olympijský rekord.

Bramboračka s rajčaty?

Nečekaný summit ministrů zahraničí Johna Kerryho a Sergeje Lavrova (respektive prezidenta Putina), který před pár dny proběhl v Soči, česká hlavní média zaznamenala vlastně jen okrajově. Jak také jinak? Vždyť šlo nepochybně o vůbec nejdůležitější vyjednávání mezi Spojenými státy a Ruskem za poslední rok, tak co by je na tom zajímalo?

Navzdory studené válce číslo dvě se na sebe ministři vesele usmívali, ba i žertovali. Sergej Lavrov předal Obamovu jestřábovi brambory a rajčata – asi v předtuše, že je ve své zemi hojnosti bude Kerry brzy potřebovat. Jedna ze spekulací, proč Američané náhle „přilezli ke křížku“ totiž zněla, že tématem byl hroutící se podstavec, na němž balancuje dolar.

Paní Nulandová (super-jestřáb, náměstkyně Kerryho, hlavní expertka na „majdany" nejen v Kyjevě) tu radostnou atmosféru zjevně nevydýchala a předčasně ze Soči vysublimovala. Jenže jí to nepomohlo. Vzápětí se objevila v Moskvě, kde se sešla se svými ruskými protějšky S. Rjabkovem a G.Karasinem. Pak dokonce (aniž si odplivla) prohlásila, že jednání byla podrobná, obsažná a pragmatická: 

Hovořili jsme o tom, jak rozvinout základy, které postavili John Kerry a Sergej Lavrov během setkání v Soči.“ Spojené státy prý pokračují „ v pozitivním způsobu jak ovlivňovat obě strany ukrajinského konfliktu.“ 

Tohle opravdu řekla – a nepropadla se přitom studem do pekel. O jakých základech to mluvila? A jak se jí náhle zjevily "dvě strany konfliktu", když doposud byly vždy tři (Kyjev, "separatisté" a Rusko)? Velká produkční „vývozu americké demokracie“, miláček našich Klvaňů, Fištejnů, Šafrů či Romancovů, má prostě hroší kůži. Na pohled slušná bramboračka, jenže... 


  

 

Náhledy fotografií ze složky NAD VOJENSKÝMI KRIZEMI VE SVĚTĚ