Jdi na obsah Jdi na menu
 


NÁRODNÍ OBZORY Č.3

28. 1. 2015

 

 

NÁRODNÍ LISTY

 

Internetové noviny a časopisy OS Český klub-Kluby NL

narodnilisty.estranky.cz - hlavní redakce narodnimyslenka.estranky.cz,narodnilistydnes.blog.cz,

almanach-lumir@estranky.cz, nds@estranky.cz

články, úvodníky, fejetony, dopisovatelé, aktuality a zprávy, politická karikatura ( NM ) rubrika Anticharlie-hop dog, informace a internetové vydavatelství .

Aktuálně , zpravodajství: Volby v Řecku vyhrála nad tzv.“tradičními stranami“ uskupení SIRIAS ( 149 mand.) a vytvoří vládu v koalici se středovou stranou Nezávislí Řekové. Předsedou Řecké vlády se stane šéf SI Alexios Cyprias .

Příkladu Řecka následují další země Eurozóny .( red)

 

PRAVIDELNÝ FEJETON ŠÉFREDAKTORA .

Jan Valenta 25.ledna 2015

Nejsme v ulitě, ale žijeme mezi lidmi a né v časoprostoru.

 

Naše media, zejména Český rozhlas si postěžoval v sobotní relaci, že lidé už nechodí v obcích a městech do místních hostinců, kulturních klubů a kaváren diskutovat a zanadávat si tak jak jsme byli zvyklí za komunismu a nacismu. Současný kočkopes ani „kapitalismus lidskou tváří či socialismus „s nelidskou tváří nepřináší mnoho prostoru na lidskou soudržnost. Když jsem diskutoval o tom, že bychom v rámci Československého spollku, ale v ČS Národní demokracii (NDS) a s občanskými aktivitami, měli obnovit základní prvek změny k lepšímu a to je vytáhnout naše bratrské národy z domácí ulity. Lidé se bojí mluvit i soukromě o svých problémech, aby je soused neudal . Mnohem aktivnější v tomto ohledu jsou naše ženy, kterým stačí výpadky plateb sociálních dávek a mateřských příspěvků, aby se sešly a velmi hlasitě řekly své názory na tuto vládu , která hrabe jen pod sebe a na poslance, kteří si řádově přidají tisíce ale mladé rodiny, důchodci , sociálně slabí a invalidé dostanou stovku Kč žebračenky. „Kde jsou muži, aby nás chránili „ ? ptají se ženy. Shromažďují se, když nemají do čeho uvařit svým dětem a před nimi jsou povinné platby! - Pracovně právní vztahy jsou jedny z nejhorších v Evropské unii. Pracovní doba hluboko zasahuje do života drtivé většiny rodin v ČR a SR .

Nedivím se, že bída a nedostatek ovlivňují naše rodiny natolik, že se tyto rozpadají a je u nás v ČR a SR nejvyšší rozvodovost ve Střední Evropě a žel i druhá od zadu v Evropské unii. Přičemž rodina je základní článek národa . Vedle asi 10-12% zbohatlíků a korupčníků, nepoctivců a „šmejdů“, neexistuje střední stav, který byl zcela degradován a je likvidován. Muži si často vedle svých žen berou minimálně dvě práce a na rodinu a výchovu dětí není čas a pak se divíme co nám to vyrůstá za generaci .

Únava vykoná své, strach o práci a jak zaplatit enormě vysoké poplatky a žel i hrozbu insolvencí a exekučního teroru mafie, která tyje z lidské krve. Pak se divíme, že lidé se uzavírají doma do své ulity, Není na to jít do kina či divadla, ale po devalvaci koruny ani na pivo. Jak z tohoto bludného kruhu ven? Poslat ty , kteří mluví sice stejným jazykem ale slouží cizím zájmům a vlastní kapse tam kam patří : na smetiště dějin ! Vývoj v 21.století se musí ubírat zcela jinak, neboť jsou ohroženy celé národy a sama civilizace.

AMEN . Váš Jan Valenta

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky NÁRODE JEN DÁL